Programy telewizyjne

Przystanek Ziemia

W archipelagowej podróży nadszedł czas na przystanek. Przystanek Ziemia. I właśnie taki tytuł nosi program TVP prowadzony przez Sylwię Gawrysiak i Tomasza Reczko. Gościem odcinka o podtytule: Czym jest miłość? był dr Szymon Grzelak. W rozmowie dowiadujemy się m.in. jak się przygotować do miłości i jaki rolę pełnią w tym wszystkim uczucia.

Tutaj obejrzyj cały programArchipelag dotarł do miasta Radomska

Kolejna w tym roku szkolnym realizacja pokazowa programu Archipelag Skarbów® odbyła się tym razem w dniach 6-7 maja w Radomszczańskim Domu Kultury. W programie profilaktyki zintegrowanej wzięli udział uczniowie klas II i III z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 6 i z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7. Realizacja odbywała się we współpracy z Wydziałem Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Radomsku.

Chcę dowiedzieć się więcejO badaniach IPZIN raz jeszcze w Sejmie

W dniu 4 lutego odbyła się w Sejmie RP konferencja pt. „Ratyfikacja Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej - następstwa dla jednostki, społeczeństwa i państwa”. O najnowszych wynikach badań IPZIN nad młodzieżą gimnazjalną mówił w swoim wystąpieniu dr Szymon Grzelak.

Chcę dowiedzieć się więcej

Badania IPZin w TVP INFO

Tym razem wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej zostały przedstawione w programie „Bliżej” emitowanym w TVP INFO. Najnowsze obliczenia z roku 2013 (N=5394) odsłaniają nieznany, pozytywny potencjał młodzieży gimnazjalnej, rodziny i szkoły. Wyniki te stanowią przyczynek do dyskusji publicznej o sprawach edukacji i wychowania.

Chcę dowiedzieć się więcejPonownie w TVN24

W sobotę, 1 lutego na antenie TVN24 głos zabierał dr Szymon Grzelak z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej. Komentarz ekspercki oraz dane wypływające z przeprowadzonych badań dotyczyły potrzeby rozmowy rodziców z dziećmi na tematy seksualności. Tematyka obejmująca te tematy przedstawiona została w magazynie „Czarno na białym”.

Chcę dowiedzieć się więcej


Tym razem Fakty w TVN 24 i Panorama w TVP 2

Na badania Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej powołuje się coraz więcej instytucji. Tym razem do wyników zajrzeli dziennikarze Faktów z TVN24 i Panoramy w TVP2.

Chcę dowiedzieć się więcej
Instytut Profilaktyki Zintegrowanej ponownie w Sejmie RP

Wartości dla szkoły Trzeba przełamywać przekonanie, że zadaniem szkoły jest tylko nauczanie, nie da się bowiem oddzielić nauczania i kształtowania wartości od siebie” – powiedział b. premier Jerzy Buzek otwierając w Sejmie RP 19 kwietnia 2013 r. konferencję „Wartości do szkoły. Szkoła z wartościami”. Jako jeden z przykładów praktycznego wcielania takiego podejścia w życie podano realizowanie w szkołach programu Archipelag Skarbów®.
Sejmowej prezentacji modelu wychowania przekazującego wartości dokonał
dr Szymon Grzelak i mgr Dorota Rucińska. Tutaj znajdziesz więcej informacji


IPZin oraz trenerzy AS na konferencji w Sejmie RP

Trenerzy AS Polski Sejm to miejsce dyskusji na wiele tematów. 19 marca 2013 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Twoja Sprawa zorganizowano międzynarodową konferencję zatytułowaną „Odebrana niewinność. Seksualizacja Kobiet
i Dziewcząt w Mediach i Reklamie
”.
Wyniki badań przeprowadzonych na polskiej młodzieży zaprezentował dr Szymon Grzelak, autor programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Wśród gości z zagranicy obecni byli: prof. Eileen Zurbriggen
z USA i Reg Bailey z Wielkiej Brytanii
. Więcej o konferencji

Radom na filmie

Obejrzyj film promocyjny W przestrzeni internetowej ukazał się kolejny materiał filmowy na temat „Archipelagu Skarbów”. Tym razem dotyczy on konferencji zorganizowanej przez Urząd Miasta Radomia, a związanej z podsumowaniem pierwszego roku realizacji programu we wszystkich szkołach gimnazjalnych tego miasta.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia materiału filmowego

Echo sejmowej konferencji

Superstacja Najnowsze wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej zaprezentowane na konferencji sejmowej poświęconej zjawisku seksualizacji spotkały się z żywą reakcją mediów. Pod koniec marca dr Szymon Grzelak, został zaproszony do telewizji Superstacja, aby skomentować problem coraz łatwiejszego dostępu dzieci do pornografii. Więcej o nagraniu

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej w Sejmie RP

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej wziął udział w konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Twoja Sprawa w dn. 19 marca 2013 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Zapraszamy do obejrzenia nagrania video z tej konferencji.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Ponowne zaproszenie do TVP 1

Realizatorzy programu „My, wy, oni” ponownie zrealizowali program telewizyjny o programie profilaktycznym „Archipelag Skarbów. Został wyemitowany w czwartek, 8 grudnia, o godz. 10.55. Tym razem realizatorzy wybrali aspekty związane z przygotowaniem się do małżeństwa.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.

„Archipelag Skarbów” w TVP 1

W czwartek, 10 listopada, o godz. 10.55 TVP 1 został wyemitowany materiał poświęcony „Archipelagowi Skarbów”. Ekipa telewizyjna programu: „My, wy, oni” obecna była na całej, dwudniowej realizacji odbywającej się dla uczniów i nauczycieli Gim. nr 3 w Nowym Sączu.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wąbrzeska Telewizja Kablowa

We wrześniu 2010 Wąbrzeska Telewizja Kablowa z Wąbrzeźna nagrała krótki program informacyjny o pierwszej realizacji programu Archipelag Skarbów prowadzonej
w ramach projektu FIO 2010, która odbywała się w Wąbrzeźnie. W programie oprócz wywiadów z prowadzącymi są też liczne wypowiedzi młodzieży gimnazjalnej, która
w nim uczestniczyła.

Aby obejrzeć relację, kliknij tutaj.

Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.