Słuchacze TOK FM zachwyceni zintegrowanym podejściem do profilaktyki [posłuchaj!]

Gościem audycji Tomasza Kwaśniewskiego „Oburzeni” w radiu TOK FM był dr Szymon Grzelak. Żywa rozmowa dotyczyła problemu seksualizacji, problemów młodego pokolenia oraz zintegrowanego podejścia do profilaktyki problemów młodzieży.

W trakcie programu dr Grzelak przedstawił wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej nad młodzieżą gimnazjalną (N = 6850) wskazując na silne powiązanie seksualizacji z innymi zjawiskami problemowymi (myśli samobójcze, upijanie się, korzystanie z narkotyków, przemoc seksualna, wczesna inicjacja seksualna). Doświadczenia programu „Archipelag Skarbów®” ukazują pozytywny potencjał i otwartość dzisiejszej młodzieży oraz jej gotowość do wyrzeczeń w imię realizacji najgłębszych marzeń. Zaskoczeniem dla prowadzącego audycję był fakt, że skuteczna edukacja i profilaktyka mogą być czymś dużo głębszym, niż głośne w mediach propozycje wąskiej i biologicznie zorientowanej edukacji seksualnej.

Liczne telefony od słuchaczy TOK FM w sposób otwarty wyrażały radość i wręcz zachwyt, że istnieją takie inicjatywy jak „Archipelag Skarbów®”. Jasno przedstawione cele programu – realizacja marzeń o trwałej miłości, unikanie pornografii, czekanie z seksem, wzajemny szacunek, unikanie alkoholu i narkotyków – znalazły potwierdzenie w doświadczeniach słuchaczy. Niektórzy z nich wyrażali żal, że sami nie mieli okazji zetknąć się z czymś podobnym w młodości.

Tutaj znajdziesz spis podcastów audycji "Oburzeni".
Szukaj nagrania pod datą 12 kwietnia.

Tutaj znajdziesz bezpośredni link do nagrania proponowanej audycji.

Czy treść audycji poruszyła także Ciebie? Jeśli tak, zachęcamy do wejścia na stronę akcji „Pomóż znaleźć skarb”. W ten sposób możesz pomóc młodym ludziom, do których nasz program może dotrzeć właśnie dzięki wsparciu ludzi dobrej woli.

Powrót do aktualności

Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.