Pierwsze śniadanie w TOK-u

Godz. 6.25. Jedni jeszcze śpią, a inni zaczynają już dzień budząc się przy dźwiękach radia TOK FM. A tam w środę, 27 marca o tym dlaczego i jak rozmawiać z nastolatkami o seksie mówią Dorota Rucińska i Małgorzata Mąsiorska, trenerki programu „Archipelag Skarbów”.

Z rozmowy prowadzonej przez gospodarza programu „Pierwsze śniadanie w TOK-u”, Piotra Maślaka dowiadujemy się m. in. tego, że młodzież pomimo, iż niejednokrotnie wiedzy na temat seksualności człowieka szuka w internecie, a nierzadko na stronach pornograficznych, to jednak chciałaby najważniejszych rzeczy o współżyciu dowiadywać się od rodziców. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej młodzież gimnazjalna na pytanie „którym źródłom wiedzy o miłości i seksualności najbardziej można zaufać?, na pierwszym miejscu wskazuje rodziców. „Mama i tata nie muszą mieć dydaktycznej wiedzy o tym, jak rozmawiać na ten temat z dziećmi, gdyż własne doświadczenie życiowe przewyższa niewyobrażalnie to, co można znaleźć w sieci” – mówiła Dorota Rucińska.

Małgorzata Mąsiorska uważa, że dobrze byłoby, żeby tematyka seksualna podejmowana była równolegle w domu i szkole: „Nauczyciele mogą jedynie wesprzeć, ale nie jest dobrze, by to właśnie na nich scedować całą odpowiedzialność za wychowanie i edukację seksualną naszych dzieci”. Na zakończenie audycji „Pierwsze śniadanie w TOK-u” gospodarz programu, Piotr Maślak jeszcze raz podkreślił potrzebę rozmowy z nastolatkami na temat seksualności.

Tutaj znajdziesz spis podcastów audycji "Pierwsze śniadanie".
Szukaj nagrania pod datą 27 marca.

Tutaj znajdziesz bezpośredni link do nagrania proponowanej audycji.

Powrót do aktualności

Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.