Tym razem Lublin

W dniu 21 marca w Lublinie gościła delegacja programu „Archipelag Skarbów” w składzie: dr Szymon Grzelak, mgr Edyta Piotrkowska i mgr Edyta Najdychor.

Program profilaktyki zintegrowanej został przedstawiony podczas sesji naukowej konferencji przeprowadzonej w Instytucie Nauk o Rodzinie KUL, gdzie spotkał się z dużym zainteresowaniem. Pracownicy Instytutu wyrażali chęć bliższej współpracy związanej z wdrażaniem Archipelagu skarbów w Lublinie.

Kolejnym ważnym zdarzeniem dnia było spotkanie z p. Jerzym Kusiem, Dyrektorem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Lublina i p. Katarzyną Rarczyńską, Kierownikiem Działu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W spotkaniu uczestniczył także Ks. dr Mirosław Brzeziński z INoR KUL. W trakcie spotkania przedstawiony został zarówno sam program „Archipelag Skarbów”, jak i też kompleksowa oferta współpracy z miastem. Dyrektor Kuś wyraził duże zainteresowanie, a także wstępną gotowość do organizacji specjalnej konferencji profilaktycznej oraz pokazowej realizacji programu jesienią 2012 r. Rarczyńska - bardzo zorientowana w profilaktyce młodzieżowej – znała już „Archipelag Skarbów” z prezentacji wyników badań ewaluacyjnych na konferencji PARPA w 2008 r.

Wieczorem, w dużej auli KUL, odbył się otwarty wykład dla studentów pt. „Wielka miłość, seks i doświadczenia psychologa”. Aula była pełna (powyżej 300 osób), a odbiór studentów bardzo pozytywny. Zaproszenie do współpracy w realizacji programu „Archipelag Skarbów” spotkało się z dużym zainteresowaniem.

W ciągu tego intensywnego dnia delegacja mówiąca o programie profilaktyki zintegrowanej udzieliła także trzech wywiadów lokalnym mediom (ITVL - Telewizja Internetowa Lublin, Radio Er, Polskie Radio Lublin).

Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.