We Wrocławiu mówi się o profilaktyce zintegrowanej

7 maja w sali sesyjnej wrocławskiego ratusza Instytut Profilaktyki Zintegrowanej we współpracy z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli poprowadził się miejską konferencję profilaktyczną. Dyrektorzy i pedagodzy z wrocławskich gimnazjów zostali zapoznani z modelem profilaktyki zintegrowanej oraz programem Archipelag Skarbów®. W konferencji uczestniczył m.in. Dominik Golema - wicedyrektor Departamentu Spraw Społecznych oraz Bohdan Aniszczyk – przewodniczący Komisji Edukacji i Młodzieży Rady Miasta, a także liczni przedstawiciele Wydziału Edukacji, WCDN i innym instytucji zajmujących się profilaktyką problemów młodzieży.

Szymon Grzelak i Dominik Golema
Grzelak z Dominikiem Golemą, wicedyrektorem
Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia

Wykłady dr Szymona Grzelaka, prezesa Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej przeplatane były pytaniami i żywą dyskusją wyraźnie zainteresowanych uczestników konferencji. Helena Masło, kierownik GOPS w Oławie dzieliła się pozytywnymi doświadczeniami współpracy w realizacji diagnoz dla szkół oraz programu Archipelag Skarbów® w placówkach na terenie oławskim. Przemysław Chojnacki z Pracowni Profilaktyki Zintegrowanej „ISLA” przybliżył praktykę działań profilaktycznych w duchu profilaktyki zintegrowanej z pozycji doświadczonego trenera pracującego z młodzieżą.

Uczestnicy konferencji
Uczestnicy konferencji

Konferencja stanowiła pierwszy krok w nawiązaniu współpracy IPZIN z miastem Wrocław. Następnym krokiem będzie pokazowa realizacja programu Archipelag Skarbów®, która odbędzie się 4-5 czerwca w Gimnazjum nr 15. Na listę osób zainteresowanych zobaczeniem programu podczas realizacji z młodzieżą wpisało się ponad 40 dyrektorów szkół, pedagogów i przedstawicieli władz miasta.

Przedstawiciele IPZIN-u na wrocławskim Rynku
Przedstawiciele IPZIN-u na wrocławskim Rynku

Przedstawiciele IPZIN byli pod wrażeniem otwartości i życzliwości wrocławian oraz władz miasta. Mają nadzieję, że uda się na tym terenie wypracować nowy model współpracy w realizacji profilaktyki zintegrowanej.

Do pobrania:

Powrót do aktualności

Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.