Czyżby Łotwa?

Grupa osób zainteresowanych „Archipelagiem Skarbów” poszerza się coraz bardziej. Tym razem realizację oglądali, posługujący się językiem polskim, pedagodzy i dziennikarze z Łotwy. Obok nich na realizacji odbywającej się w Grodzisku Mazowieckim obecni byli przedstawiciele Rawy Mazowieckiej, Skierniewic i Warszawy. Część z nich to najprawdopodobniej przyszli trenerzy programu. Nie zabrakło również osób chcących zaprosić nas do szkół w swoich miastach. Na wszystkich obserwatorach „Archipelag Skarbów” zrobił duże wrażenie.

Goście z Łotwy wyrazili przekonanie, iż takie działania profilaktyczne są w ich kraju bardzo potrzebne. Omawialiśmy nawet wstępne plany dotyczące szkolenia trenerów z Łotwy, tłumaczenia materiałów oraz organizacji konferencji promującej program w Rydze lub Daugavplis (dawny Dyneburg - stolica Inflant). W tym ostatnimi mieście żyje liczna mniejszość polska i jest polskie gimnazjum, w którym - mamy nadzieję - mogłaby być przeprowadzona realizacja pokazowa „Archipelagu Skarbów” dla Łotwy.

Program „Archipelag Skarbów” dla uczniów Gimnazjum nr 3 im. Leonida Teligii w Grodzisku Mazowieckim przeprowadzany jest już od 3 lat. W tym roku realizacja odbywała się w Miejskim Centrum Kultury.

Powrót do aktualności.

Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.