Seks bezpieczny

„Rozmowy na Zaproszenie” - w spotkaniu z serii noszącej taki właśnie tytuł wzięły udział we wtorek, 29 maja 2012 r. realizatorki programu „Archipelag Skarbów” Magdalena Lipniacka i Małgorzata Mąsiorska. Tym razem temat spotkania zorganizowanego pod patronatem „Przeglądu Powszechnego” brzmiał: „Seks bezpieczny”. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się także: Mira Jankowska – założycielka „Mistrzowskiej Akademii Miłości”, Andrzej Komorowski - doradca rodzinny, terapeuta, seksuolog oraz Jerzy Grzybowski - założyciel i lider ruchu „Spotkań Małżeńskich”. Całość spotkania prowadziła Ewa Kiedio z „Więzi”.

W trakcie ożywionej debaty zaproszeni goście zastanawiali się, czy seks jest (a może nie jest) sprawą jedynie dwojga ludzi, ale (jako jeden z wyrazów więzi małżonków) ma wpływ na osoby wokół, zwłaszcza na najbliższych - rodzinę? Ponadto szukali odpowiedzi na pytania dotyczące:

  • wielopłaszczyznowej więź małżonków, gdzie w niej umiejscawia się seks?
  • kiedy jest czas i miejsce na seks?
  • kiedy seks buduje, a kiedy rujnuje?
  • płodność pary małżeńskiej - koncepcja, antykoncepcja, planowanie rodziny - jak te kwestie mają się do siebie?
  • małżeństwa bezpłodne – czy mają prawo do seksu?

„Rozmowy na Zaproszenie” pod patronatem Przeglądu Powszechnego - to cykl dyskusji panelowych na tematy dotykające ludzkiej egzystencji w codzienności, o problemach moralnych i obyczajowych, które rodzą pytania współczesnego człowieka, o wyzwaniach życia w małżeństwie, rodzinie, społeczeństwie i Kościele. Dyskusje mają formę debat, w których bierze udział od 3 do 6 specjalistów. W drugiej części spotkania głos zabiorą uczestnicy, do tej pory przysłuchujący się rozmowie, zadają pytania, dzieląc się opiniami i komentując. Na spotkanie zaproszeni są wszyscy, którzy chcą posłuchać, porozmawiać, zapytać i podyskutować. Nie jest to wykład, szkolenie, ale przestrzeń wymiany myśli.

Organizatorzy zapowiedzieli, że ma podstawie materiałów z dyskusji powstanie artykuł, który zostanie zamieszczony w „Przeglądzie Powszechnym”.

Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.