Archipelagowe treści w książkach fantasy

Fantastyka i fantasy to style ogromnie popularne wśród młodzieży. Jak jednak znaleźć taką publikację, w której nie będzie seksualizacji, odrażających scen i rozmycia wartości? Wystarczy sięgnąć po serię Blask Corredo wydaną nakładem wydawnictwa W drodze, a rekomendowaną przez trenerów programu Archipelag Skarbów®. Autorką serii, w skład której wchodzą następujące tytuły: „Herbata Szczęścia”, „Córka Szklarki”, „Ścieżki Avenidów”, „Tajemnice Skyle” i „Szkoła Laory”, jest Agnieszka Grzelak.

W powieściach z serii Blask Corrego:
a) jest romantyczna miłość, ale nie ma seksualizacji,
b) jest tajemnicza i wciągająca fabuła,
ale nie ma odrażających scen,
c) jest dobro i zło, ale nie ma rozmycia wartości.

Tajemnica z przeszłości, nietypowe zlecenie i wielka miłość. To wszystko spada na Szklarkę w przeciągu jednej chwili. Jak namalować coś, co podobno nie istnieje, a przynajmniej nikt tego nigdy nie widział? Czy Szklarka odkryje tajemnicę swojej przeszłości? Czy spotka jeszcze hrabiego Seduna, o którym nie może zapomnieć? Czy powrót na Wyspę Sierot pomoże jej rozwiązać zagadkę i czy znajdzie dość sił, żeby powstrzymać groźne instruktorki? Książka Herbata szczęścia będąca pierwszym tomem serii Blask Corredo to magiczna opowieść pełna przygód, piękna i gorących uczuć, stworzona specjalnie dla tych, którzy nie boją się marzyć.

Agnieszka Grzelak – jest autorką popularnych bajek profilaktycznych („Magiczne kryształy”, „Cukierki”) i powieści o tematyce fantastycznej. W książce „Gobelin z zamkiem w tle” łączy tajemniczą fabułę z odkrywaniem tajemnic rodzinnych relacji. Swoją sympatię do kraju nad Sekwaną opisała (i namalowała!) w nietypowym przewodniku zatytułowanym „Mój francuski patchwork”. Serca mam podbiła książką „Matecznik”. Pasjonuje się malarstwem i kwiatami – i lubi je ze sobą łączyć, głównie za pomocą akwareli. Więcej informacji o autorce na stronie: www.agnieszkagrzelakart.blogspot.com.

W najbliższych miesiącach przygotowane zostaną wskazówki dla pedagogów, wychowawców i nauczycieli pozwalające na wykorzystanie książek Agnieszki Grzelak w indywidualnej i grupowej pracy wychowawczej, profilaktycznej lub terapeutycznej.

Zamów książki na Archipelagowo.pl:

Powrót do aktualności


Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.