Praca ruszyła pełną parą

W dniach 6-7 września w Kobyłce pod Warszawą odbył się IV Ogólnopolski Zjazd „Archipelagu Skarbów®”. To doroczne wydarzenie zorganizowane przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej zgromadziło kilkudziesięciu trenerów i współpracowników programu z całego kraju. Dwa dni intensywnej pracy wypełnione były wymianą doświadczeń związanych z prowadzeniem warsztatów dla gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli. Znaczną część czasu poświęcono na szkolenia doskonalące w skuteczniejszym prowadzeniu programu „Archipelag Skarbów®”. W planie spotkania nie zabrakło również punktów związanych z poszerzaniem wiedzy naukowej. W tym roku szczególny akcent szkolenia położony był na nawiązywanie głębszych relacji z nastolatkiem oraz zdobywanie umiejętności lepszego dostosowywania treści programu do wieku i potrzeb uczniów.

Ekipa AS

W przededniu Zjazdu kilkunastu nowych trenerów przystąpiło do egzaminu teoretycznego sprawdzającego ich wiedzę z zakresu m.in. profilaktyki, pedagogiki i psychologii okresu dojrzewania.

Ogólnopolski Zjazd otworzył działania programu „Archipelag Skarbów®” w roku szkolnym 2013/2014, który zapowiada się niezwykle intensywnie, w związku ze stałym wzrostem zainteresowania ze strony szkół i gmin.

Powrót do aktualności

Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.